ЦИСТИТ У ТВАРИН: СИМПТОМИ І ЛІКУВАННЯ

ЦИСТИТ У ТВАРИН: СИМПТОМИ І ЛІКУВАННЯ

Цистит - симптоматична сечова інфекція, що викликає запалення слизової оболонки сечового міхура, розлад його функції та зміна осаду сечі.


У тварин цистит зустрічається не рідше, ніж у людей, і може набувати хронічної форми. Але навіть така форма захворювання виліковна, якщо сумлінно поставитися до її лікування у тварини.

Причини виникнення циститу у тварин

Як домашні тварини, так і сільськогосподарська худоба, схильні до впливу різних факторів, що провокують запалення. Неналежне харчування, переохолодження, різні інфекції, малорухливий спосіб життя, надмірна вага, а також стреси – ось список причин, що провокують захворювання.


Тварина не може, як людина, розповісти про те, що її непокоїть, тому намагайтеся не пропустити перші симптоми циститу у вашого улюбленця. Якщо тварина часто бігає на лоток, але при цьому сечі виділяється дуже мало, можливо процес вже почався. Цей етап слід не пропустити, щоб вчасно розпочати лікування. При завершенні сечовипускання вихованець може турбуватися і стогнати. Також симптомами, що вказують на наявність у тваринного циститу, є болісний дискомфорт при пальпації сечового міхура, мутність сечі та наявність у ній слизу, білка, мікробів. На тлі цієї хвороби розвивається розлад роботи шлунка, через що він погано перетравлює їжу. Одним із симптомів початку запального процесу в сечовому міхурі є підвищена температура. До того, як лікар огляне тварину, обов'язково забезпечте їй спокій, тепло і питво. Запам'ятовуйте всі симптоми та розкажіть про них ветеринару.

Найчастіше на запалення сечового міхура хворіють м'ясоїдні тварини (собаки, лисиці) і велика рогата худоба. У тварин може спостерігатися як хронічна, так і гостра форма циститу, але симптоми в обох випадках однакові, за винятком частоти сечовипускання.


Лікування циститу у тварин

При цій хворобі добре зарекомендувало себе лікування урологічними лікарськими травами, які потрібно давати тварині у вигляді відвару. З лікуванням такого захворювання, як цистит, добре справляється препарат Канефрон Н, Кандіолі Цистокур. Його можна давати не тільки при гострому перебігу хвороби, але і як профілактика, особливо в період холодів. При лікуванні гострої форми призначають антибіотики, уротропін, цистокур до нормалізації аналізу сечі. При гнійному циститі доведеться до лікування додати промивання сечового міхура. З раціону харчування слід виключити дратівливі корми і ввести легко засвоювані.


Турбота, догляд та добре ставлення до вихованця обов'язково допоможуть у лікуванні хвороби!

Рекомендовані товари