Як правильно підібрати лежанку вашому собаці.

Як правильно підібрати лежанку вашому собаці.

Не завжди господар собаки замислюється над тим, що домашньому вихованцю важливо мати особистий простір. Тварина має відчувати себе у безпеці, коли господар пішов із дому. Тому необхідно вибрати місце, де спатиме тварина, і лежанку, будку, будиночок рекомендуємо заздалегідь. Дуже важливо, щоб вихованець з перших днів почав звикати до свого місця відпочинку. При цьому важливо знати, як вибрати лежак для собаки, щоб максимально комфортно і затишно спати або відпочивати вашому улюбленцю.

Які бувають різновиди лежанок?

Популярністю користуються такі типи лежаків:

-підстилка, килимок. Цей вид лежанки добре підходить для собак середніх і великих порід, особливо якщо собака довгошерста або має густу шерсть. Перевагою такої лежанки буде доступна ціна, простота та легкість у догляді;

-лежак. Лежаки бувають з каркасами та без. Каркас може бути виконаний із пластику або дерева. Без каркасні – це м'які лежанки з бортами та подушками. За м'якими лежаками просто доглядати, якщо є чохли на подушці. Крім того, має значення наповнювач та товщина бортиків, від цього залежить можливість прати лежак у пральній машині. Каркаси виконані з дерева або пластику йдуть як доповнення до м'якого лежака і не дозволяють йому розтягуватись, втрачати форму. Каркас досить протерти вологою ганчіркою, а м'який лежак можна прати, якщо в цьому є потреба

-будиночок. Такі лежаки мають різні форми від круглих до трикутних і призначені для дрібних та середніх порід. Будиночок або будка дозволяють тварині сховатися, побути на самоті. Такі лежанки віддають перевагу собакам, які не люблять протягів. Будиночки, будки виготовляють з м'яких матеріалів, тому їх так само просто доглядати, досить просто кинути в пральну машинку.


Кожен варіант має переваги та недоліки, тому вибір часом зробити дуже непросто. Який лежак краще для вашого вихованця вирішувати вам. Можна мати два різні види лежака на теплу і холодну пору року. На літо це може бути підстилка, а на зиму лежак з бортиками або будиночок, все залежить від переваг вашого собаки.


Параметри, які важливо врахувати під час вибору лежанки для собак

Нині асортимент товарів для свійських тварин вражає різноманітністю. Щоб визначитися, як вибрати лежанку для собаки, рекомендовано врахувати такі характеристики:

Розмір вихованця.

Вибрати лежак правильного розміру для дорослого собаки набагато простіше. Якщо ж у вас буде цуценя, то вибір зробити складніше. Якщо ви знаєте до яких розмірів може вирости ваше цуценя, купуйте лежак на виріст. Для цього необхідно знати стандартні розміри породи та враховувати розмір батьків вашого цуценя. Краще купувати спальне місце із запасом, щоб собака міг вільно лежати, витягнувши лапи. Можна вчинити по-іншому і купувати лежаки зі зростанням цуценя. У цьому випадку витрат буде більше, але треба пам'ятати, що у вас щеня і лежанка він може гризти і бруднити. Величезним плюсом цього варіанта є можливість вибору різних форм та видів лежаків з урахуванням переваг собаки. Крім того, у вас може змінитися інтер'єр і тоді чергове лежання можна підібрати за кольором.

Властивості та практичність матеріалу.

Матеріал, з якого виготовлена ​​лежанка необхідно вибирати виходячи з практичності та міцності. Важливо, щоб матеріал не втрачав своїх властивостей після численних прань. Як наповнювач, залежно від виду лежанки, використовують синтепон, бавовну або поролон.

Колірне рішення.

Спальне місце зараз можна вибрати будь-якого кольору і з будь-яким малюнком, краще вибирати колір тканини темних відтінків, на них не такі помітні плями.

Форма аксесуарів.

Важливо пам'ятати, що лежанка, куплена для цуценя, потребуватиме регулярного догляду. Якщо вас не лякають часті прання, чищення та прибирання, можна вибирати лежанку будь-якої форми. Якщо часу на чищення і прибирання мало, тоді варто придбати практичний варіант лежака - підстилку, оскільки в моделі з бортиками збиратиметься шерсть і бруд.

При виборі спального місця свого собаки, господареві необхідно врахувати довжину і густоту вовни, температурний режим у будинку, улюблену позу для сну. Для собаки з густою та довгою вовною краще замовити модель лежанки відкритого типу, а для короткошерстого будиночок чи будку.

Важливо звертати увагу на вартість виробу. Якість матеріалів, з яких зроблено дешевші моделі, низька, термін служби мінімальний. До того ж, матеріал, з якого виготовлений лежак, може викликати алергічну реакцію. Якщо тканина тонка і собака прогризе дірку, наповнювач може бути з'їдений і тоді необхідно терміново звертатися до лікаря та виймати стороннє тіло.

Чи складно привчити собаку спати на лежаку?

Якщо ви купуєте цуценя, важливо з самого початку перебування в будинку показати йому місце на лежанці і він звикне до неї швидше: після того як малюк награвся, поїв, потрібно віднести його на лежак і сказати «місце» і так робити щоразу, поки щеня не вивчить команду "місце".

Дорослому собаці, який у вас тільки з'явився, буває достатньо показати лежанку. Для тварини, яку у вас давно, потрібно буде помістити лежак у звичному для сну місці та покласти туди улюблені речі.

Важливо пам'ятати, що лежак – це особистий простір собаки та забезпечити повну недоторканність її у цьому місці. Лежак не можна нікому позичати, на нього не можна складати предмети, які не мають відношення до собаки. Також заборонено лаяти або карати собаку, коли вона знаходиться на лежаку, тому що це острівець безпеки, де можна сховатися не тільки від покарання, а й у момент, коли страшно і немає господаря будинку. Не завжди господар собаки замислюється про те, що домашньому вихованцю важливо мати особистий простір. Тварина має відчувати себе у безпеці, коли господар пішов із дому. Тому необхідно вибрати місце, де спатиме тварина, і лежанку, будку, будиночок рекомендуємо заздалегідь. Дуже важливо, щоб вихованець з перших днів почав звикати до свого місця відпочинку. При цьому важливо знати, як вибрати лежак для собаки, щоб максимально комфортно і затишно спати або відпочивати вашому улюбленцю.

Рекомендовані товари