У СОБАКИ ЗДУТТЯ ЖИВОТА – ЩО РОБИТИ?

У СОБАКИ ЗДУТТЯ ЖИВОТА – ЩО РОБИТИ?

Собакам, як і всім хижим тваринам, продукти, що містять «швидкі» вуглеводи, чужі. Вихованець буде вдячний за шматочок булочки, але вона може зіграти злий жарт з організмом тварини.

Здуття живота у собаки: причини

Споживання продуктів, що несуть «швидку енергію», зокрема овочів, провокує процес бродіння. Бактерії, що викликають цей процес, харчуються цукром і при цьому виділяють газ, який, збираючись у бульбашки, накопичується у порожнині кишечника та шлунка. Якщо вихованець міцний, то гази виділяються через анальний отвір природним шляхом.


Як самостійно допомогти тварині, яка витріщає постійно?


Для зниження тиску газів можна дати Еспумізан та інші аналоги дитячих препаратів;

Для активізації мікрофлори кишечника даємо Хілак Форте з розрахунку 1 крапля на 1 кг ваги;

Для зняття роздратування та набряклості застосовуємо Ентеросгель та Смекту;

Дюфалак м'яко прочистить кишечник.

Ці «людські» препарати можна використовувати, коли немає альтернативи. Краще скористатися спеціальними ветеринарними засобами або показати тварину лікарю, який за допомогою спеціального ветобладнання зможе точно визначити діагноз та призначити лікування.


Якщо проблема вирішилася – прийміть вітання! Проаналізуйте раціон вихованця та зробіть висновки методом виключення.


Що робити, якщо симптоми тільки посилилися:


собака щипає, задні лапи напружені, живіт ще більше надувся;

рясно тече слина;

з'явилися блювотні позиви.

Якщо почалося блювання, дайте собаку Регідрон, який захистить від зневоднення. Може статися, що, вирвавши 1-2 рази, вихованець відчує полегшення. Це говорить про те, що організм із проблемою впорався самостійно. Якщо ж блювання протягом доби повторювалося більше 4 разів, маси жовтого кольору, з піною та різким запахом – негайно до ветеринара!


Залишати тварину зі здуттям живота більше доби без кваліфікованої медичної допомоги небезпечно. Справа в тому, що здуття зміщує зв'язки, що фіксують внутрішні органи. Незграбний рух, стрибок з дивана можуть спровокувати заворот, а це буде вже зовсім інша історія.


Лікування здуття живота у собаки

Крім неправильного харчування, причиною здуття можуть бути глисти. Якщо тварину взяли з вулиці або просто більше року не ганяли паразитів, серйозна поразка гарантована. Глисти згортаються в клубок, який візуально схожий на здуття. Особливо це помітно у дрібних собак.


Перитоніт, піометр, асцит – ці серйозні захворювання собаки може визначити тільки ветеринар. У занедбаному стані господареві зазвичай пропонується варіант евтаназії.

Здуття живота у собаки

Рекомендовані товари