Вакцини

Вакцини

Вакцини відправляються лише Новою поштою та в термобоксі.

Вид вакцин і загальні правила вакцинації

"Хворобу легше попередити, ніж лікувати" - висловлювання, яке актуально не тільки для людей, а і для тварин. Особливо це стосується наших домашніх улюбленців: кішок і собак. Вакцинація - і є мета профілактики хвороб у тварин. Щорічна вакцинація собак і кішок знижує ризик заразитися вірусними захворюваннями. Всім відомо, що це потрібно робити згідно із календарем щеплень.

Вакцини для собак і кішок створюють активний імунітет. Він запобігає захворюванню і виникає завдяки щепленням - це і є головна мета вакцинації. Вибір вакцин на українському ринку величезний. Незалежно від того, імпортний це виробник вакцин, або вітчизняний, по ефективності вони майже однакові. Різниця лише в тому, що по алергенності українські виробники значно поступаються для цуценят і кошенят. Це означає, що якщо порода Вашого кошеня або цуценя схильна до алергій, краще не пошкодувати грошей і вколоти тварині імпортну вакцину. У разі, коли захворювання у нього проявляється, вакцинація дозволяє перенести його легше і з меншими ускладненнями.

На питання про те, від якої саме інфекції потрібні вакцини для тварин, повинен відповісти ветеринар. При виборі вакцини враховується вид, вік, порода, клінічне здоров'я вихованця, а також чи була тварина раніше вакцинована, чи ні. Ветеринари радять за 10-12 діб до проведення вакцинації дати тварині антигельмінтний препарат.

Вакцини для собак або кішок обов'язково повинні зберігатися в холодильнику.

Види вакцин для тварин. Ціна на них залежить від виробника.

  • Проти одного збудника - Моновалентною (прості) вакцини
  • Проти кількох штамів одного збудника - Полівалентні
  • Проти кількох збудників застосовується найчастіше - Асоційовані (комбіновані)


Класифікація вакцин за складом:

Ті, які зроблені з ослаблених живих збудників хвороб - живі (модифіковані) вакцини. До них можна віднести більшість вакцин для домашніх вихованців.

Інші вакцини - інактивовані «убиті» - це ті, які більш безпечні, але ефективність їх нижче, ніж у живих вакцин.

Огляд ветеринара перед вакцинацією тварини - обов'язковий. Колоти щеплення можна тільки клінічно здоровій кішці або собаці. Під час тічки тварини, не рекомендується проводити вакцинацію, найкраще почекати два тижні. Якщо кішка або собака хворіла або перенесла оперативні втручання, радять перенести вакцинацію до повного одужання. Причина цього - важка реакція на вакцинацію. Може збільшитися ризик виникнення ускладнень після вакцинації.

Перед щепленням рекомендують застосовувати антигістамінний препарат. Ця рекомендація актуальна для тварин, які вакцинуються вперше. Дані про проведену вакцинацію заносяться в ветеринарний паспорт тварини. На відмітки про застосовувані вакцині ставитиметься печатка ветеринарної клініки.

Можливі наслідки після вакцинації:

Після вакцинації протягом доби у тварини можлива млявість. Якщо ви помітите будь-які інші зміни в стані вашого вихованця, такі як відмова від корму, блювота, температура, - негайного зверніться до ветеринарного лікаря.

Щеплення для тварин дозволяють запобігти таким хворобам:

  • чуму м'ясоїдних;
  • парагрип;
  • лептоспіроз;
  • сказ;
  • парвовирусного ентерит;
  • панлейкопенія;
  • кальцівіроз;
  • ринотрахеит;
  • гепатит;
  • хламідіоз.

Робіть вакцинацію своїх чотириногих друзів відповідно до графіка, і це збереже їм не тільки здоров'я, а й життя.